PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794051}

Szybki jak śmierć

Speed Kills
4,9 1 508
ocen
4,9 10 1 1508
Szybki jak śmierć
powrót do forum filmu Szybki jak śmierć

Oglądając miałem wrażenie, że twórcy nie mogli się zdecydować w jakiej konwencji chcą zrobić film. Film jest na faktach więc biograficzny z jednej strony a z drugiej chcieli chyba z tego zrobić kryminał.. I nie bardzo wyszło im i jedno i drugie. Zaskoczyła mnie jeszcze inna rzecz. Generalnie pierwsze sceny które rozgrywały się jakoś w połowie lat 80-tych wyglądały dosyć przekonująco, autentycznie i oddawały klimat tamtych czasów. Po chwili jednak fabuła cofneła się o 25 lat natomiast otaczająca ją rzeczywistość jakoś nie za bardzo.... Przez cały film nie byłem w stanie powiedzieć który okres jest właśnie przedstawiany co mnie irytowało, szczególnie, że bardzo przywiązuję sprawę do takich technicznych rzeczy. Historia bohatera została ukazana na przestrzeni lat które co chwila w filmie się zmieniały natomiast on sam jakby zamarł w czasie.. Autorzy chyba w ogóle olali taki "szczegół" jak starzenie się itp.. Aktor grający młodego Reemera został zmieniony na dorosłego aktora kiedy przeskoczono w czasie o kilkanaście lat natomiast Travolcie nawet zmarszczka nie przybyła....tzn. w ogóle mu nie ubyła bo tak jak wyglądał ma samym początku filmu tzn. w ostatnich chwilach życia to dokładnie tak samo wyglądał kiedy przeniesiono go o 25 lat wstecz..... Podobnie ze scenerią - film jak zaczął się w tych latach 80-tych gdzie faktycznie autentycznie oddano otoczenie to praktycznie tak samo wyglądał pod koniec lat 60-tych.... Ale największą porażką była animacja wyścigu łodzi wyścigowych podczas sztormu czy tam burzy...... Normalnie OMFG! Mimo tych błędów które wymieniłem całość prezentowała się względnie dobrze i nawet jakby miała przyzwoity budżet ale jak zobaczyłem to CGI jakby z Paint albo animowane na Amidze to ręce opadły....Serio.... nie wiem jak wyglądał proces produkcyjny tego filmu ale chyba zlecili zrobienie tej sceny jakimś amatorom, chcieli zaoszczędzić w tym miejscu i chyba nikt tego do samego montażu nie oglądał...bo wątpię, żeby w innym przypadku reżyser coś takiego klepnął...
Film do obejrzenia jak już nic innego nie będzie pod ręką

ocenił(a) film na 4
dewille

Obecnie jest jakis trend by efekty robić po najmniejszej linii oporu aby tanio a efekt sztuczny,mnie to bardzo razi patrz Jurassic Park stara wersja a obecna.

ocenił(a) film na 5
dewille

Pierwsz 20 minut dobre z klimatem,ale pozniej jakos wszystko zaczelo sie robic miałkie.Travolta zgarnął 3/4 budzetu i zabrakło kasy na jakies "fajerwerki"

ocenił(a) film na 5
dewille

słuszne uwagi, co wiecej z opisu filmu wynika że scena zabójstwa działa sie współcześnie, ale to chyba błąd filmwebu. faktycznie niewielka różnica pomięszy 62 a 87 , a z travoltą , to chyba przez te operacje plastyczne ciężko z tą twarzą już zrobić cokolwiek , aktor który grał znacznie starszego lanskiego jest w tym samym wieku co John

ocenił(a) film na 6
dewille

Zgadzam się w każdej kwestii i dodam, że film był poprowadzony w formie bardzo przygnębiającej i takiej "zawieszonej", melancholijnej... Aronow wygrywa MŚ, trzepie kasę na łódkach jako swoim hobby a z ekranu ani krzty entuzjazmu tylko przybliżenie na twarz Travolty pełną pudru i zawsze w okularach z cygaretem.... Finał wiadomo, tragiczny, ale całe jego życie nie było porażką. Miał żonę(y), dzieci więc był szczęśliwy. Około 30 lat przedstawić w 90 minut to ciężko,ale nie trzeba filmu robić takiego przygnębiającego. Ale przyznam że podobał mi się ten film !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones