PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1312}

Gorączka sobotniej nocy

Saturday Night Fever
7,0 41 178
ocen
7,0 10 1 41178
6,8 13
ocen krytyków
Gorączka sobotniej nocy
powrót do forum filmu Gorączka sobotniej nocy

W momencie, gdy Tony wychodzi ze swojego pokoju prawie nagi i spotyka na korytarzu swoją babcie krzyczy: Attica, Attica, Attica!!! chciałam się zapytać o co w tym chodzi? :)

ocenił(a) film na 8
nastka_5

jest to nawiązanie do filmu 'Pieskie popołudnie' z Alem Pacino, jeden z najbardziej kultowych cytatów kina, myślę, ze nie miał nic oznaczać, Travolta tak sobie pokrzyczał :-)

Tommy_DeVito

dzieki:) wlasnie w wielu filmach to slyszalam, ale nigdy nie wiedzialam o co chodzi, moze dlatego, ze niegdy nie ogladalm tego filmu 'Pieskie popludnie' :)

ocenił(a) film na 7
nastka_5

a w pieskim popoludniu to co oznaczal?bo ogladalam i nie moge szczerze
mowiac wpasc na znaczenie...xD

Tommy_DeVito

poczytaj trochę faktów hiistorycznych o attica prison riot i przestań się kompromitować

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

doskonale wiedziałem że Attica to więzienie przecież, co nie zmienia faktu, że jest to nawiązanie do Pieskiego Popołudnia

ocenił(a) film na 5
Tommy_DeVito

" myślę, ze nie miał nic oznaczać, Travolta tak sobie pokrzyczał :-)"

Zrobil to poniewaz jedna z dziewczyn w dyskotece porownala go do Al`a Pacino, rano sobie to przypomnial, po czym patrzal na obraz na ktorym znajdowal sie Al.

nastka_5

Attica to miejscowość w stanie Indiana. W więzieniu w tej miejscowości z '71 roku miał miejsce jedna z największych rebelii więźniów przeciwko niskim standardom ich życia (w tym czasie mieli przysługiwał im m.in. tylko jeden prysznic na tydzień). Wieźniowie przejeli więzienie, zginęło blisko 40 osób.

W pieskim popołudniu Al Pacino przywoływał Attica jako przykład nadużycia siły przez policję/szturmujące oddziały. W Gorączce Tony powtarza to jako odniesienie do Dog Day Afternoon.

nastka_5

Ostatnio nawet dr house, w którymś odcinku tak krzyczał, na szczęście kilka dni wcześniej widziałam "Pieskie popołudnie", więc wiedziałam co to oznacza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones